Elokuu 2019

33. viikko

12. ma


13. ti


14. ke


15. to

2ABC vanhempainilta omissa luokissa klo 17.30


16. pe


34. viikko

19. ma

8.30 4C ui

10.00 6A ui

12.00 4A ui


20. ti


21. ke

8.30 4B ui

Vanhempainyhdistyksen kokous kirjastoluokassa klo 17.30

5C uimassa 9.20 – 11.40


22. to


23. pe

8.30 6C ui

10.00 5B ui

12.00 3A ui


35. viikko

26. ma

10.00 5B ui

12.00 4C ui


27. ti 

1ABC luokkien vanhempainilta omissa luokissa klo 17.30.


28. ke

8.30 6A ui

10.00 6B ui

12.00 3C ui

6.ABC vanhempainillat klo 18 omissa luokissa


29. to


30. pe

5A uimassa 7.45-10

10.00 6C ui


 


 

Syyskuu 2019

36. viikko

2. ma

8.30 3B ui

10.00 6B ui

5C uimassa 11.20 – 13.40


3. ti

Viestikarnevaalit


4. ke

8.30 4B ui

10.00 3C ui

12.00 3B ui

Päivi koulutuksessa 9 – 15.30

3. – luokkien (ABC) vanhempainilta Lamminpään koulun ruokalassa klo 18.00

4A vanhempainilta 17.30


5. to

Teemapäivä, kaikilla koulupäivä klo 9-13.15

Eskarit, 1. ja 2. luokat yleisurheilutapahtuma urheilukentällä klo 11.30-13

5C, 4C, 4A, 4B, 3ABC Pirkka Street Basket Tesomalla 9-13.30

Päivi koulutuksessa 9 – 15.30

Maria  ja Riikka koulutuksessa 9 – 16

 


6. pe

8.30 5A ui

10.00 3A ui

12.00 4A ui


37. viikko

9. ma

Päivi koulutuksessa 9 – 15

10.00 1C ui


10. ti


11. ke

8.30 2B ui

10.00 2C ui

12.00 2A ui

4.C:n vanhempainilta omassa luokassa klo 17.30 alkaen.


12. to


13. pe

8.30 1B ui

10.00 1A ui

11.00 5C ui


38. viikko

16. ma

10.00 1C ui

6B Raatihuoneella klo 9-11.30


17. ti

1B + Saana retkellä Raholan siirtolapuutarhassa klo 9-12


18. ke

6.ABC konsertissa Tampere -talossa

8.30 2C ui

10.00 2B ui

12.00 2A ui

Vanhempainyhdistyksen vuosikokous klo 17.30 kirjastoluokassa


19. to

5 ABC vanhempainillat klo 18.00 omissa luokissa

1C ja 2AC palloilutunnit hiekkakentällä klo 8.45-11.15 (sateella salissa)


20. pe

8.30 1B ui

10.00 1A ui


39. viikko

23. ma

Päivi virastotalolla klo 12-15


24. ti  6.A Raatihuoneella klo 8-11


25. ke

Aamunavaus keskusradiosta klo 10.20 (liittyy Nälkäpäiväkeräykseen)

2ABC Ystäväni pikkupörriäinen/Taidekaaren esitys Hällässä 10.30-13.15


26. to

Suomen Punaisen Ristin Nälkäpäiväkeräys


27. pe

Suomen Punaisen Ristin Nälkäpäiväkeräys (varapäivä)

Taidekaaren tanssipajat koulun salissa, SALI Varattu 8.30-12.15

klo 9 2A

klo 10 2B

klo 11 2C


40. viikko

30. ma

1C ja Saana Pelimuseo klo 9-12


 

 

 

Lokakuu 2019

40. viikko

1. ti

2A Tesoman kirjastossa n.9.30-11.30


2. ke

1C ja 2AC palloilutunnit hiekkakentällä klo 8.45-11.15 (sateella salissa)


3. to

1B + Saana Pelimuseossa klo 8.15-10.30

2C Tesoman kirjastossa n.9.30-11.30

1C + Minna Ikurin palloiluhalli 8.15-11

4A ja 4B Tampere-talossa klo 9-12


4. pe

Teemapäivä; koulupäivä kaikilla klo 9-13.15

Koko koulun päivänavaus salissa klo 9.25


41. viikko

7. ma

6C Raatihuoneella klo 9 – 11.30

2B Tesoman kirjastossa klo 9-11.30


8. ti

Bioman- esitys 1.-2. luokkalaisille ja eskareille koulun salissa, Sali varattu klo 8-12.30

4.C on Terälahden luontokoulussa.


9. ke


10. to

1A 8.15-10.30 Pelimuseossa +Tiina

1B + Saana Ikurin hallissa klo 8.15-10.45


11. pe

AVOIN LAVA salissa


42. viikko

14. ma

Syyslomaviikko


15. ti


16. ke


17. to


18. pe


43. viikko

21. ma


22. ti

Katja pois

6B Taidekaaren valokuvaustyöpajassa klo 10.30-13.00, Laikku ja Keskustori


23. ke


24. to

5B Nääshallilla painimassa klo 10-11

1C Ikurin palloiluhalli klo 8-11 + Minna

Halloweendisko koulun salissa 1-3.lk klo 17.00-18.30, 4-6.lk klo 18.45-20.15


25. pe

Seurakunnan päivänavaus salissa klo 9.25


44. viikko

28. ma


29. ti

6A Valokuvauspaja Laikku ja Keskustori klo 8-11.30

2ABC Hilla ja Liisi-musiikkisatu Tampere-talossa 11-14

Vanhempainyhdistyksen kokous kirjastoluokassa klo 17.30


30. ke

 


31. to

5B Nääshallilla painimassa

1A Ikurin voimisteluhallissa 8-11

6C tutustumassa Nuorkalla Tesomalla 9.30- n. 11


 

Marraskuu 2019

44. viikko

1. pe


45. viikko

4. ma

Katja pois


5. ti


6. ke

Lamminpään koulun 90- vuotisjuhla

Oppilaiden juhla klo 9

Vanhemmat ja kutsuvieraat klo 18

Vanhempainyhdistyksen kahvio klo 17 alkaen musiikkiluokassa


7. to


8. pe


46. viikko

11. ma

1. luokkien kielivalintailta klo 17:30


12. ti

Jani ja Päivi palaverissa koululla klo 9.00


13. ke

6C Vapriikissa Taidekaaren työpajassa klo 8-12

Jani ja Päivi palaverissa koululla klo 9.00


14. to


15. pe

1C+ Minna klo 9-12 Studio Movessa


47. viikko

18. ma


19. ti

1A 9-10 Liikepelityöpaja salissa (puolikas sali)

1C 11-12 Liikepelityöpaja salissa (puolikas sali)


20. ke

1B 11-12 Liikepelityöpaja salissa (puolikas sali)

Jukka koulutuksessa


21. to

TS-luokka varattu klo 10 – 12


22. pe

24.su

Vanhempainyhdistyksen joulumyyjäiset salissa klo 10.30 – 13


48. viikko

25. ma

Teemapäivä, koulua kaikilla 9-13.15

Katja pois


26. ti


27. ke


28. to

5-6-luokkien poikien koulujenväliset salibandykisat Kaupissa, Sanna mukana.


29. pe

Adventtihartaus (liikuntasali)

talven juhla (ruokala)


Joulukuu 2019

49. viikko

2. ma

Nukketeatteriesitys 1.-2. luokkien ev.lut. -ryhmäläisille 12.30-13.15. SALI VARATTU 11.45-13.15!


3. ti

Tulikettu-koulutus, luokat 2. ja 6.
1AC+ Saana jäähallilla 9-12


4. ke


6. to


6. pe


50. viikko

9. ma


10. ti

Katja pois


11. ke

Tulikettu-koulutus, eskarit

 


12. to

1AB Tesoman jäähallilla 9-12 +Saana

Vanhempainyhdistyksen kokous kirjastoluokassa klo 17.30


13. pe Eskareiden joulupuuro koulun ruokalassa 7.30 – 9.00


51. viikko


16. ma


17. ti

1BC Tesoman jäähallilla 9-12 +Saana


18. ke


19. to


20. pe


 

Tammikuu 2020

2. viikko

7. ti


8. ke


9. to


10. pe


3. viikko

13. ma


14. ti


15. ke


16. to


17. pe


4. viikko

20. ma


21. ti


22. ke


23. to


24. pe


5. viikko

27. ma


28. ti


29. ke


30. to


31. pe