Tammikuu 2020

2. viikko

7. ti

Koulu alkaa lukujärjestyksen mukaisesti.


8. ke


9. to


10. pe


3. viikko

13. ma

5B Tesoman jäähallissa klo 11.45-12.45

Sami ja Jukka Chromebook-palaverissa klo 14.15 alkaen.

5C Tesoman jäähallissa 8.15 – 10.30


14. ti


15. ke


16. to

2. luokat Tesoman jäähallissa klo 11.15-13.30.

Vanhempainyhdistyksen kokous kirjastoluokassa klo 17.30


17. pe


4. viikko

20. ma

5C Tesoman jäähallissa klo 8.15 – 10.30

5B Tesoman jäähallissa klo 11.45-12.45


21. ti


22. ke


23. to

2. luokat Tesoman jäähallissa klo 11.15-13.30.


24. pe

Päivänavaus salissa klo 9.25


5. viikko

27. ma


28. ti


29. ke

4B luontokoulussa koko päivän

6.A Vanhempainilta leirikoulusta, oma luokka, klo 18


30. to

6B Tesoman jäähallissa klo 11.15-13.15


31. pe


Helmikuu 2020

6. viikko

3. ma

Leena Kuusjärvi 4.C:llä klo 12.30-13.15.

Kielivalintailta 2. luokat klo 17.30 kieltenluokassa

Kielivalintailta eskarit klo 18.30 kieltenluokassa


4. ti

1AC +Saana Tamperetalossa teatterissa 9-13


5. ke

Musiikkiluokka varattu 12.30-16.00 (TyHy)
1B +Saana Tamperetalossa teatterissa 9-13


6. to

6B Tesoman jäähallissa klo 11.15-13.15

1A Teknisen työn tiloissa 10.15-11.15 ja 12.30-13.15

2B Teknisen työn tiloissa 11.15-12.15 ja 13.30-14.15


7. pe
1C +Saana pulkkamäessä 9-9.45


7. viikko

10. ma

Mediataitoviikko 10.-16.2.20.


11. ti

3 A kirjavinkkauksessa Tesoman kirjastossa klo 9.30 alkaen.


12. ke

Vanhempainyhdistyksen kokous kirjastoluokassa klo 17.30


13. to

4.C Tesoman kirjastossa vierailulla klo 10.

4B Ikurin liikuntahallissa klo 8.15-10.45

1A Teknisen työn tiloissa 10.15-11.15 ja 12.30-13.15

2C Teknisen työn tiloissa 11.15-12.15 ja 13.30-14.15


14. pe


8. viikko

17. ma

3 C Tesoman kirjastossa 9-11

1A +Saana Studio Movessa 9-12


18. ti

Eskarit+alkuopetus yhteinen talviliikuntarata klo 9-10


19. ke

2B Trampolin parkissa Kauppi Sports Centerissä 8.15-12.45

2A Studio Move n. klo 11.15-14.15


20. to

4B Tesoman kirjastossa klo 9-11

1A Teknisen työn tiloissa 10.15-11.15 ja 12.30-13.15

2B Teknisen työn tiloissa 11.15-12.15 ja 13.30-14.15

2C Studio Move n. klo 11.15-14.15


21. pe

Päivänavaus salissa klo 9.25


9. viikko TALVILOMAVIIKKO

24. ma


25. ti


26. ke


27. to


28. pe


29.2.20

Karkauspäivä


 

 

 

Maaliskuu 2020

10. viikko

2. ma


3. ti


4. ke

3 A Luontoliiton tunti klo 9-11

5A Luontoliiton tunti 11.45-13.15

Vanhempainyhdistyksen talvitapahtuma klo 18-19.30

4.C ja Tiina Sorin sirkuksessa klo 11.30-12.30.


5. to

4.C ja 4.B tutustumassa planetaarioon ja akvaarioon Särkänniemessä (koko päivä).

2C Teknisen työn tiloissa 11.15-12.15 ja 13.30-14.15

1A Ikurin voimisteluhallissa klo 8-11


6. pe

Päivi koulutuksessa  8.30 – 16


11. viikko

9. ma 1BC + Saana Tesoman jäähallissa klo 8-11


10. ti

5C Ratinan telinevoimistelussa klo 8.00 – .11.30


11. ke

Vanhempainyhdistyksen kokous kirjastoluokassa 17.30


12. to

Duo Ote: Päivänsäde ja Menninkäinen salissa koko koululle klo 12.30-13.00

2BC Teknisen työn tiloissa 11.15-12.15 ja 13.30-14.15

1B + Saana Ikurin liikuntahallissa klo 8-11


13. pe


12. viikko

16. ma


17. ti


18. ke


19. to

1C Teknisen työn tiloissa 10.15-11.15 ja 12.30-13.15

2A teknisen työn tiloissa 11.15-12.15 ja 13.30-14.15.


20. pe


13. viikko

23. ma


24. ti


25. ke


26. to

1C Teknisen työn tiloissa 10.15-11.15 ja 12.30-13.15


27. pe


14. viikko

30. ma


31. ti


 


 


 

Huhtikuu 2020

14. viikko

1. ke


2. to

1C Teknisen työn tiloissa 10.15-11.15 ja 12.30-13.15


3. pe


15. viikko

6. ma


7. ti

Esikoulussa myyjäiset klo 12 – 17. Myynnissä pääsiäisaiheisia tuotteita sekä kahvio. Tervetuloa!!


8. ke


9. to


10. pe

pitkäperjantai


16. viikko

13. ma

2. pääsiäispäivä


14. ti


15. ke

Sami palaverissa koululla klo 10-11.15.


16. to


17. pe


17. viikko

20. ma


21. ti

3 A sanataidepaja omalla koululla klo 9-10

3 C sanataidepaja omalla koululla klo 10.15-11.15


22. ke

Vanhempainyhdistyksen kokous kirjastoluokassa klo 17.30


23. to


24. pe


18. viikko

27. ma


28. ti


29. ke


30. to


1.5. pe

Vapunpäivä


Toukokuu 2020

19. viikko

4. ma

4.ABC:n monialaisviikko alkaa.


5. ti


6. ke


7. to


8. pe

Päivänavaus klo 9.25

Hip-lukuvuosi päättyy.


20. viikko

11. ma


12. ti


13. ke


14. to


15. pe


21. viikko


18. ma


19. ti


20. ke

Esikoululaisten kevätjuhla koulun liikuntasalissa illalla. Kellonaika tarkentuu myöhemmin.


21. to

Helatorstai


22. pe


22. viikko


25. ma


26. ti


27. ke


28. to


29. pe


30. la